Kurumsal

/Kurumsal
Kurumsal2019-07-09T12:31:25+03:00

İçinde bulunduğumuz dönemde bilginin önemi her geçen gün artmaktadır. Ancak bilginin artan öneminin yanında güncelliği sürekli olarak yenilenmektedir. Bugün yeni kabul edilen bilgiler kısa süre sonra yeniliğini kaybedebilmektedir. Bunun yanında günümüz insanının hayatı yoğun tempo içerisinde yaşamaya başlamasıyla birçok yeni ihtiyaç meydana gelmiş ve bu ihtiyaçlara paralel olarak da yeni sektörler ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu doğrultuda toplumun böyle bir ihtiyacı olduğunu fark eden işletmemiz tez, proje, ödev gibi akademik çalışmalarda danışmanlık ve çeviri hizmetleri konularında faaliyet göstermeye başlamıştır. Amacımız; yükseköğrenim öğrencilerine ihtiyaçları doğrultusunda güncel ve özgün bilgilerle, bilimsel veriler ışığında, uzman ekip üyelerimiz önderliğinde, yoğun yaşam temposu ve eğitim hayatını bir arada yürütmeye çaba gösteren öğrencilere profesyonel anlamda danışmanlık hizmeti sunmaktır.

portakal tez kurumsal

portakal tez kurumsal

KISA BİLGİLENDİRME

Çalışma Saatlerimiz

Hafta içi 09:30 – 18:30 saatleri arası.

Süreç Hakkında Genel Bilgiler

Temel hedefimiz olan profesyonel danışmanlık hizmetlerini sağlarken bazı konulara değinmeden geçmemek gerek. Konu hakkında öncelikle ifade etmek isteriz ki; kalite kavramı göreceli olmakla birlikte; her işin kendine has nitelikleri bulunması sebebiyle, talep edilen çalışmalarda bir takım standartların bulunması bizim açımızdan zorunluluk olarak nitelendirilmektedir. Bu sebeple satın almayı planladığınız hizmet alanının ‘’bilgi’’ olduğunu önemle vurgulamak isteriz. Bu vurgunun nedeni birçok öğrenci arkadaşların yeterli bilince sahip olmamalarıdır. Yeterli bilincin olmamasının yanında sürecin çok basite alındığı da ayrı bir kıstastır. Çünkü bazı öğrenciler, istediği çalışma hakkında fikir sahip olmamızı sağlayacak form doldurmayı dahi kabul etmemektedir. Oysa çok titiz bir araştırma yapmanız gerekmiyor mu? Bilgi satın alma talebinde bulunduğunuzu hatırlatmak isteriz. Birkaç dakika ayırıp yazılı beyanda bulunmayı kabul etmediğiniz halde, ileride ortaya çıkabilecek olumsuzluklar karşısında ne yapmayı planlıyorsunuz?

Söz gelimi iletişim kurulduğunda ilk sorulacak soru ‘’ne kadara tez yazıyorsunuz’’ olmamalıdır düşüncesini paylaşıyoruz. Genellikle birçoğu yüksek lisans mezunu olmak üzere olan öğrenci arkadaşların bu bilinçte olmaları açıkçası üzücü bir durumdur. Bu demek değildir ki en pahalı olan kalitelidir. Kesinlikle bu anlam çıkarılmamasını tavsiye etmekle birlikte, konu hakkında araştırma yaparken özenli ve titiz olmanızı öneriyoruz. Çünkü ücretlendirmeden daha ziyade ne şekilde çalışma yapılıyor, kullanılan kaynaklar size iletiliyor mu? Birebir alıntı oranı nedir gibi konularda bilgi almanız gerekmektedir. Ayrıca hizmet almayı düşündüğünüz kişinin/kurumun bir adresi var mı? Ki yalnızca bu kıstas yeterli değildir. Adresin yanında yüz yüze görüşme kabul edilip edilmediğini de araştırmanız size yarar sağlayacaktır. Mümkünse yüz yüze görüşme yapınız. Ancak bunu herhangi bir yerde değil; ilgili işletmenin hizmet verdiği adres her neresi ise orada yapınız. Bu adresi web sayfalarından özellikle kontrol etmenizi rica ediyoruz.

Diğer taraftan tekliflendirme yapıldığında tüm kıstasların yazılı olarak size iletilmesi de çok büyük önem arz etmektedir. Maalesef biz de görüyoruz ki birçok müşterimiz yazılı çalışmayı sevmiyor. Ancak ileri de bir anlaşmazlık çıktığında ben demiştim demek kimseyi haklı yapmıyor maalesef. Konu hakkında ‘’söz uçar, yazı kalır’’ atasözümüzü hatırlatıyor ve fazla uzatma gereği duymadan yazılı beyanı esas aldığımızı özellikle vurguluyoruz.

Ayrıca birçok kez şahit olduğumuz bir başka durum da ücretlendirme konusunda kesin yargılarla yorum yapılmasıdır. Sizlere tavsiyemiz talep ettiğiniz işin nasıl bir emek gerektirdiğini birkaç dakika düşünmeniz yönündedir. Çünkü bilgi ‘’ucuz’’ bir olgu değildir. Aksine çok pahalıdır. Tüm anlatılanlar ışığında sizlere son tavsiyemiz, kıyaslama yaparken lütfen eşit koşullarda bir hizmet sunulup sunulmadığı hakkında detaylı araştırma yapmanızdır. Çünkü her sektörde olduğu gibi bu sektörde de gerçek manada işini yapanların yanında kötü niyetli birçok kişi/kurum bulunmaktadır. Elinizden paranızın gitmesi bir yana, kaybolan zamanınıza nasıl bir bedel biçersiniz bunun yorumunu sizlere bırakıyoruz.

Yukarıda anlatılanların yanında kendimiz hakkında da birkaç cümle ortaya koyma gerekliliği hissediyoruz. Kısaca ne şekilde çalışma yaptığımızdan bahsedecek olursak; akademik kurallara uygun araştırmalar ortaya koyuyoruz ve en önemlisi dürüst çalışıyoruz. Web sayfamızda açık adresimiz bulunmaktadır. Randevu almak koşuluyla yüz yüze görüşme gerçekleştirebiliyoruz. Birlikte çalışma yapılırsa bir kişiyle değil, kurumla çalışacaksınız. Bunlara dikkat etmezseniz biz ya da bir başkası paranızı alıp, gönderim yapmadığı durumlarda ne yapmayı planlıyorsunuz? Hatta gönderim yapılsa dahi intihal bir çalışmaya sahip olduğunuzu ve aslında suç işlemek üzere olduğunuzu biliyor musunuz? Veyahut tarafımızdan size gönderilen dosyadaki gibi bir çalışma sistemi sunuluyor mu? Size iletilen çalışmanın kopyala – yapıştır olmadığını nasıl anlayacaksınız? Size hayır kopya değil denilirse, kendinizi nasıl haklı çıkaracağınızı biliyor musunuz? Gibi sorular düşünmenize ve sağlıklı karar almanıza katkıda bulunabilir. Unutmayınız, ancak yeterli bilinçte olursanız, bu sorulara yanıt verebilecek durumda olabilirsiniz.

Kısacası bizimle çalışmak zorunda değilsiniz ancak uygun fiyat ararken dolandırılmayın, bu konuda dikkatli olunuz. Yararlanabileceğiniz çalışmalar yapıyoruz ve bizim için talep ettiğiniz çalışmanın bir bedeli olduğuna inanıyoruz. Eğer diğer kişiler/kurumlar size bu şartları sunabiliyorsa, ancak bu durumda kıyaslama yapmanız akla yatkın bir seçenek olacaktır.

Detaylarla ilgili 0 (216) 912 10 90 –  0 (850) 360 10 90 numaralarımızdan veya info@portakaltez.com eposta adresimizden (hafta içi günleri 09.30 – 18.30 saatleri arası) bilgi alabilirsiniz.

Lütfen çalışma sistemimizle ilgili olarak aşağıdaki linkten ulaşacağınız sayfada yer alan bilgilendirme dosyasına göz atınız. Birkaç dakikanızı ayırarak okuyacağınız bu dokümantasyon, ileride olası problemleri asgari düzeye indirgeyecek ve sonuç odaklı hizmet almanızın temel adımı olacaktır.

http://www.portakaltez.com/wp-content/uploads/2016/08/Calisma-Sistemimiz.pdf

Tez nasıl hazırlanır? Sorusuna sizler için aşağıdaki linkten ulaşacağınız dosyada ayrıntılı biçimde yanıt vermeye gayret gösterdik. Detaylı bilgi sahibi olmak adına inceleyebilirsiniz.

http://www.portakaltez.com/wp-content/uploads/2014/11/tez-nasil-hazirlanir.pdf

Kurumsal Blog