Portakal Danışmanlık

//Portakal Danışmanlık

Portakal Danışmanlık

Portakal tez hazırlama ve proje danışmanlık hizmetleri olarak faaliyetlerimizi her geçen gün geliştirme çabası içerisinde bulunmaktayız. Faaliyet gösterdiğimiz alanları temel anlamda ayırmak gerekirse iki ana bölümden söz etmek mümkündür. En temel anlamda öğrenci danışmanlığı ve istatistik analiz alanlarında çalışmalar yaptığımızı belirtmek isteriz. Birinci çalışma alanımız, öğrenim hayatına devam eden öğrenci arkadaşların zorlu tez, proje ve ödev hazırlama süreçlerinde kendilerine danışmanlık/destek sunulmasıdır. Açıkça ifade etmek gerekirse en doğru seçenek tartışmasız öğrencinin tüm süreci kendi başına ilerletmesidir. Çünkü en sağlıklı öğrenme metodu insanın kendi kendine araştırması ve sonuçları ortaya koymasıdır. Elbette

belirtilen şekilde çalışma yapmak en sağlıklı ve kalıcı öğrenme şekli olmasının yanında; doğal olarak zor süreçlerden meydana gelmektedir. Bahsedilen zorluk konusu öncelikle zaman ayırmaktan kaynaklanmaktadır. Özellikle yüksek lisans ve doktora programlarında öğrenim hayatına devam eden kişilerin sosyal hayatlarındaki yükler ve çalışma hayatının yüklerinin bir araya gelmesi sonucunda dersler ikinci hatta bazen üçüncü plana gerilemek durumundadır. Bu durumun doğal bir sonucu olarak da öğrencilerin tez, proje veya ödevlerine zaman ayırmaları pek mümkün olmamaktadır. Zaman problemi dışında karşılaşılan en önemli zorluklardan birisi de öğrencilerin danışman hocalarla sıkı ilişkiler kuramamasıdır. Aslında sıkı ilişkiden ziyade profesyonel bir ilişki de sürecin başarılı olarak atlatılmasına neden olabilir. Ancak çoğu zaman durum hiç de bu şekilde ilerlememektedir. Danışman hocaların maalesef ki standart bir yaklaşımı söz konusu olmamaktadır. Her zaman danışman hocaların standart yaklaşımı olmadığı konusunda fikir beyan etmek doğru olmasa da çoğu zaman ifade edilen biçimde konuya yaklaşıldığı ortadadır. Belirtilen durumun bir sonucu olarak da yüksek lisans veya doktora seviyesinde eğitim gören bir insanın tahammülü daha düşük seviyelerde olmaktadır. Ayrıca lisans öğreniminde olduğu gibi yüksek motivasyonda da olmadıklarından çalışmalarına olan inançlarını yitirebilecektir. Bu seçenekte zaten çalışmanın başarıyla sonlandırılması mümkün olmamaktadır. Bu durumda süreci sizin yerinize üstlenmeye hazır tecrübeli ekip üyelerimizle yanınızda olmaya çalışmaktayız. Tez veya proje hazırlama süreçlerinde sizlere profesyonel destek hizmetleri sunmaktayız. Ancak unutulmamalıdır ki tez veya proje hazırlama sürecinin sadece bizim ekip arkadaşlarımızın çabalarıyla başarıya ulaşmayacaktır. Sürecin savunma kısmının olduğunu hatırlatmak gerekmektedir. En yalın ifadeyle süreci üstlendiğimizde danışman hoca ve aramızdaki iletişimi sağlıklı biçimde koordine edecek şekilde ilerletmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde süreç hem danışmanlık talep eden taraf olarak sizi, hem de çalışmayı üstlenen taraf olarak bizi yıpratacaktır. Karşılıklı olarak yıpranmak bir kenara başarıya ulaşmak da hayal kurmaktan öteye gitmeyecektir. Başarı ancak koordineli biçimde çalışıldığı takdirde ortaya çıkacaktır.
Portakal danışmanlık olarak faaliyet alanlarımızın bir diğeri de istatistik analiz konusunda sunulan hizmetlerdir. Dilerseniz tez/proje hazırlama sürecinde, dilerseniz de tez/proje çalışmalarından bağımsız olarak yapmış/yapmakta olduğunuz anket çalışmalarında istatistik analizlerin uygulanması gerekmektedir. İstatistik analiz yapılabilmesi için başta SPSS olmak üzere birçok farklı program kullanılabilmektedir. Ancak günümüzde istatistik analiz çalışmalarında en yaygın olarak kullanılan programlardan birisi SPSS’dir. İşletmemiz istatistik analiz konularında SPSS programını kullanmaktadır. Gerçekleştirmekte olduğunuz herhangi bir anket çalışması sonucunda sistemli ve anlamlı bilgiler elde etmek istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Her biri istatistik konusunda nitelikli ekip üyelerimizle sizlerin talep ettiği analizler ve bulguların yorumlanması süreçlerini yerine getirmekteyiz. Dilerseniz programda analizlerin yapılmasından sonra size kısa bir sunum yaparak, sayısal ifadelerin anlamlandırılması konusunda bilgi de verebilmekteyiz.

Yazar |2017-01-09T10:45:57+03:00Aralık 10th, 2014|Kategori: Proje ve Rapor|Etiket: , |Yorum yok

Yazar Hakkında: