info@portakaltez.com | 0532 393 30 51

Tez Yazdırma Danışmanlık Firması | Bilgilendirme
538
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-538,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,

Bilgilendirme

Bilgilendirme
Tez hazırlama süreciyle ilgili bazı hususlara değinme ihtiyacı hissediyoruz. Sık sorulan sorulara arasında yer alan bu konular, tez hazırlama sürecinin olmazsa olmazı arasındadır. Kısaca göz gezdirmenizin, sizlerin tez hazırlama sürecinin önemini ve işleyiş biçimini algılaması adına yararlı olacağı kanaatindeyiz.

Bilgilendirme, Tez nasıl hazırlanır? Tez hazırlama kuralları, Tez hazırlama aşamaları, Tez hazırlama teknikleri, Tez örnekleri, Tez hazırlama fiyatlandırma

tez yardım

Tez nasıl hazırlanır?
Çok kısa süre içerisinde sağlıklı biçimde tez hazırlanamayacağını düşündüğümüzü ifade etmek istiyoruz. Elbette çok kısa sürelerde de tez hazırlıyoruz ancak kopyalama yapmayacağımız konusu dışında hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceğimizi belirtmekte yarar olacaktır. İdeal süre nedir? Şeklinde bir sorunuz olursa tam bir süre ifade etmek doğru olmasa da, danışman hocanızla maksimum sayıda görüşecek biçimde gereken sürede tez hazırlamanız gerektiğine inanıyoruz. Unutmayın, tez hazırlama sürecinin bir de savunma süreci bulunmaktadır. İdeal biçimde tez hazırlanması için de öncelikle tez önerisi yapılır. Tez önerisi yapmak için kısa bir araştırma size yeterli olacaktır. Konu hakkında kaynak olup-olmadığı hususu araştırma sürecinde tezin yapılabilirliği açısından önemlidir. Onun dışında tez önerisi kabul edilirse süreç içindekiler (taslaklar veya outline) hazırlanması ve sonrasında belirli aralıklarla hocanın onayına sunulması ve ilerleyen süreç içerisinde danışmanı hocanın revize taleplerinin yerine getirilmesi şeklinde ilerlemektedir.
Tez hazırlama kuralları
Tez hazırlama kuralları konusunda üniversitelerin kendi içerisinde benzerlik olsa da aynı olmadığı ortadadır. Ancak tez hazırlamanın ilk ve en önemli koşulu intihal yapılmamasıdır. Başkalarının uzun zaman harcayıp ortaya çıkardığı bilimsel tanımlama veya bulguları kendi ifademiz gibi göstermek bir suçtur. Aslında suç olması bir kenara insan ahlakı ile bağdaşmamaktadır. Dolayısıyla tezinizde başkasından yararlanıyorsanız kaynak göstermeniz önemlidir. Belirtilmesi gereken nokta kaynak göstermek hem çalışmanızın sağlıklı biçimde sonlanmasını hem de vicdanen rahat olmanızı sağlayacaktır.

Bilgilendirme, Tez nasıl hazırlanır? Tez hazırlama kuralları, Tez hazırlama aşamaları, Tez hazırlama teknikleri, Tez örnekleri, Tez hazırlama fiyatlandırma

danışmanlık

Tez hazırlama aşamaları
Tez veya proje önerisi hazırlanması ilk aşama olarak bilinmektedir. Aslında resmi olarak bir anlamı olmasa da en önemli süreç danışman hocanızla ön görüşmelerinizde tez veya proje konusunu belirleme aşamasıdır. En zorlu süreç aslında bu husustur. Özellikle de akademik olarak unvanı yüksek olan hocalar hemen hemen hiçbir konuyu beğenmezler ve sürekli olarak size burun kıvırabilirler. Bu süreci başarıyla atlatırsanız geriye kalan derin bir araştırma yapmak ve tez önerisi sonrasında içindekiler oluşturmanızdır. Düzenli çalışma ve düzenli kontrollerle bundan sonraki süreci hocanızın onayına sunarak süreci sağlıklı biçimde işletebilir ve kendiniz çok yormadan süreci sonlandırabilirsiniz.
Tez hazırlama teknikleri
Tez hazırlamanın tekniği olur mu? demeyin. Kesinlikle tez hazırlamanın bir tekniği vardır. Aslında tez hazırlama merkezlerinin öne çıktığı ilk ve en önemli nokta da tam olarak budur. Çünkü bu işi meslek haline getirmiş insanlar takdir edersiniz ki sizden daha hızlı ve derin araştırmalar yapabilmektedir. Kaldı ki neyi nereden bulacağı konusunda da normal bir öğrenciye göre danışman arkadaşlarımız biraz daha önde seyretmektedir. Geriye kalan ise bilimsel ahlak ve etik çerçevesinde okumaların yapılması ve her bir kaynağın söz konusu bölümde özenle gösterilmesi sonucunda yazım işleminin tamamlanmasıdır.

Bilgilendirme, Tez nasıl hazırlanır? Tez hazırlama kuralları, Tez hazırlama aşamaları, Tez hazırlama teknikleri, Tez örnekleri, Tez hazırlama fiyatlandırma

bilgilendirme

Tez örnekleri
Tez örnekleri konusunda birçok talep olsa da sizlere daha önce hazırladığımız çalışmaları göstermemekteyiz. Bu sonucun en önemli nedeni tüm çalışmaların gizlilik ilkesi etrafında yürütülmesi gerekliliğinden kaynaklanmaktadır. Danışmanlık talep eden arkadaşlarımızdan belirtilen biçimde birçok kez teklif geliyor olsa da sizlere olumsuz yanıt vermek durumunda olduğumuzu ifade etmek isteriz.
Tez hazırlama fiyatlandırma
Fiyatlandırma konusunda sektörde düzgün bir kriter bulunmamaktadır. Başkalarının ne yaptığından çok kendimizle ilgilendiğimizden dolayı fiyatlandırma konusunu etkileyen nedenlerin başında teslim tarihi, yaklaşık sayfa beklentisi, çalışma seviyesi, çalışmanın hazırlanması talep edilen dil ve eğer araştırma varsa hangi tür araştırma ve hangi tür program kullanılacağı konu gelmektedir.