Proje Raporu Hazırlama

//Proje Raporu Hazırlama

Proje Raporu Hazırlama

Proje Raporu Hazırlama
Hazırlanmış olan söz konusu proje (Tubitak projesi vs.) çalışmalarının bir nevi özetini yansıtması beklenen proje raporlarının; projenin tüm safhalarında gözlemlenen ve araştırma sonuçlarında elde edilen bulguları yansıtması beklenmektedir. Bunun yanında raporların da bir takım özellikleri bünyesinde barındırması beklenilmektedir. Öncelikle

Proje Raporu Hazırlama

Proje Raporu Hazırlama

bir rapor hazırlanırken; raporun dili ve üslubu, raporu okuyan herkesin anlayabileceği şekilde olmalıdır. Yani raporların bilimsel ve mesleki bir dilinin olması beklenmemektedir. Proje raporu, projede izlenen tüm süreçleri içermelidir. Ayrıca rapor hazırlanırken bir düzen çevresinde şekillendirilmelidir. Başlangıç aşamasından sonuçlar, bulgular ve yorumlamalara kadar tüm veriler proje raporunda yer almalıdır. Bunun yanında yararlanılan tüm kaynaklara bilimsel ahlak ve etik çerçevesinde kaynakçada yer verilmelidir. Raporu okuyan her insanın, çalışma hakkında genel bir bilgiye sahip olacağı biçimde kısa ve öz bilgilere yer verilmesi kaçınılmaz bir gerekliliktir.
Birçok farklı alanda hazırlamak istediğiniz projelerle ilgili profesyonel danışman arkadaşlarımız sizlere projeleriniz konusunda yardımcı olmak için yeterli donanıma zaten sahiplerdir. Ancak uzun zahmetler sonucunda hazırlamış olduğunuz projeler bittiğinde maalesef ki tüm süreç sona ermiş olmamaktadır. Hazırlanan projelerle ilgili olarak genelde hocalar tarafından proje hakkında rapor da istenilmektedir. Zaten başlı başına yorucu ve yıpratıcı olan proje sürecine ek olarak bir de proje raporu hazırlanması öğrenciler için adeta kabus olabilmektedir. Böyle bir konuda yardıma ihtiyacınız olduğunda tek yapmanız gereken bizlerle irtibata geçmek olacaktır. İsterseniz projenizi sizler hazırlamış olun isterseniz Proje Hazırlama kısmını da biz hazırlamış olalım; her iki seçenek sonucunda da sizlere proje raporlama kısmında yardımcı olmaktayız.
Proje çalışmasını eğer sizler yaptıysanız ve raporlama konusunda ne yapmanız gerektiğinden emin değilseniz ya da bu işlemler için yeterli zamanınız yok ise hemen bizlerle irtibata geçiniz. Yetkili olarak atayacağımız arkadaşımıza projenizle ilgili tüm dokümantasyonlar ve olmasını istediğiniz noktaları belirttiğiniz sürece tam olarak istediğiniz şekilde bir proje raporu hizmetini sizlere sunabilmekteyiz.
İkinci seçenek olarak proje çalışmasını yaptırmış olduğunuz bizler; dilediğiniz takdirde zaten hazırlamış olduğumuz proje hakkında raporlama işlemlerini de yerine getirebilmekteyiz. Bu seçenek daha iyi proje raporlarının ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Takdir edersiniz ki bir insan kendi hazırladığı proje hakkında daha iyi bir raporlama yapacaktır. Bu noktayı göz ardı etmemenizi belirtmekte yarar olacağını düşünmekteyiz.

 

Yazar |2016-12-06T10:19:11+03:00Kasım 7th, 2013|Kategori: Proje ve Rapor|Etiket: |Yorum yok

Yazar Hakkında: