Tez Hazırlama

//Tez Hazırlama

Tez Hazırlama

TEZ HAZIRLAMA
Portakal Tez ve Proje Danışmanlık hizmetleri olarak amacımız sadece ücreti karşılığında bilgi ve danışmanlık hizmetleri sunmak değildir. Tez veya proje hazırlamanın yanında sizlerin de en büyük amacı olan tez/proje savunma süreçlerini başarıyla atlatmak işletmemizin en temel hedefleri arasında yer almaktadır. Sizlerin de bildiği üzere hazırlayacak

Tez hazırlama

Tez hazırlama

olduğumuz söz konusu tez veya projelerin savunmalarını yapamadığınız zaman, uzun uğraşlar sonucunda, büyük emek harcayarak birlikte ortaya çıkardığımız çalışmaların hiçbir anlamı olmayacaktır. Böyle olumsuz bir durumun söz konusu olması hem sizler için hem de bizler için emek ve zaman kaybından başka bir anlama gelmeyecektir. Açıkça söylemek gerekirse çalışmaların başarılı olabilmesi için tüm süreçlerin sadece bizler tarafından yürütülmesi yetmeyecektir. Sizlerin danışman hocalar ve bizler arasında sıkı bir iletişim köprüsü kurmanız gerekmektedir. Öğrenci, danışman hoca ve bizlerin bulunduğu üçgen çevresinde birlikte çalışmalarımıza yön vermeliyiz. Bu tip bir çalışma içerisinde olursak söz konusu başarısızlık ihtimallerini birlikte ortadan kaldırmış olacağız.
Bahsedilen söz konusu olumsuz durumların önüne geçmek için neler yapıyoruz?
Öncelikle ne yapmak istediğinizi iyi bilmeniz gerekmektedir. Tüm ihtiyaç ve beklentilerinizi bizlere tam anlamıyla aktarmanız çalışmaların sağlıklı yürütülebilmesi adına yararlı olacaktır. Ekip üyelerimiz zaten ön araştırma sonrasında sizlere çalışmanın olumlu ve olumsuz yönlerini aktaracaktır. Bunların yanında karşılaşılması muhtemel sorunlarla ilgili sizler tarafımızdan bilgilendirileceksiniz. Bu şekilde konuya tam anlamıyla hakim olan sizler ve bizler birlikte muhtemel sorunları en aza indirgeyecek şekilde ön çalışmamızı sonlandıracağız.
En önemli noktalardan biri ise çalışma süreci içerisinde danışman hocalardan sürekli geribildirim almamız olarak gösterilebilir. Çalışmaların son hallerini ortalama 15 (on beş) günlük periyotlarda danışman hocaların onaylarına sunduğumuzdan geri bildirimlerle proje hocalarımızın istediği doğrultuda zaten şekillendirilmektedir. Bu veri transfer işlemlerini zaten sizler yapacağınızdan geriye kalan tek önemli husus bu transfer işlemleri sırasında çalışmanıza bir göz atmak olacaktır. Amacımız, birlikte emek verdiğimiz çalışmaların tüm süreçlerinde sorun yaşamamanız olduğundan olası problemleri önlemek adına bu hususlara dikkatlerinizi çekmektir.
Bu işlemleri bizim için değil; kendiniz için yapacağınızı hatırlatmakta yarar olduğunu belirtmek isteriz. Unutmayınız ki proje/tez hazırlama kısmı bizlerin, savunma bölümü ise sizlerin sorumluluğundadır. Bizler tüm çalışmaların yüzde 100 orijinal ve özgün olduğu konusunda iddialıyız. Alıntı yapılan noktaları kaynakça kısmında zaten belirtmekteyiz. Kopyalama gibi işlemler yapılmadığından etik olarak bir sorun olmayacaktır. Geriye kalan ise sizlerin hazırlanan çalışmayı savunma jürisine karşı güzel bir şekilde sunmanız ve savunmanızdır. Birlikte bu şekilde çalışma sistemi oluşturabilirsek tez veya proje savunma aşamasına geldiğinizde jüri üyelerine karşı çalışmanızı sorunsuz şekilde savunmanız çok daha kolay olacaktır. Sonuçta hem sizlerin hem de bizlerin emekleri boşa gitmeyecektir. Yüksek Lisans Tezi Hazırlama,  Önlisans Tezi Hazırlama  Doktora Tezi Hazırlama  Uzmanlık Tezi Hazırlama ana başlıklarda topladık tez hazırlama konularını.

>> tez hazırlama detayı indir

Yazar |2018-06-21T13:21:03+03:00Ekim 22nd, 2013|Tez Hazırlama|Yorum yok

Yazar Hakkında: