Tez Yazılır

Tez Yazılır

Tez Yazılır

İnsanoğlu hayatın her döneminde çeşitli keşiflerde bulunmakta ya da keşifte bulunmayı hedeflemektedir. Burada sıralamanın hem uzun hem de mümkün olmadığını düşündüğümüzden direkt olarak atlamayı uygun gördüğümüz örnekleri bir yana bırakacak olursak, eğitim hayatının son halkasını gerçekleştirmek üzere olan sizlerin belki de tesadüf olarak keşfettiği yeniliklerden birisi olan tez yazılır etiket kelimesiyle ilgili kısaca açıklama gereği duymuş bulunmaktayız. Birçoğunuzun rastlantı sonucu bu metne ulaşıp okuduğunuzdan hareketle, uzun uzadıya kendimize methiyeler dizmek yerine sizleri bilinçlendiremeye gayret göstereceğimizi ifade etmek istiyoruz. Öncelikle hayatın her aşamasında olduğu gibi anlamadığı işi yapan insanların ve kurumların varlığından bahsetmek gerekmektedir. Özellikle de ülkemiz şartları göz önüne alındığında anlamadığı işi yapmak çok ayıp görülen bir eylem de değildir. Dolayısıyla bu fikirle yola çıkan birçok kişinin veya kurumun aslında ne kadar niteliksiz ve dürüstlükten uzak olduklarını bizler bile anlamış bulunmaktayız. Bizler bile şeklinde niteleme sıfatı kullanmamızın nedeni herhangi bir akademik araştırıyı hazırlatmak gibi bir girişimde bulunmadığımız gerçeğidir. Ancak maalesef ki bizim de faaliyet gösterdiğimiz bu alanda birçok kişi ve kurum en basit ifadeyle ‘’dolandırıcılık’’ yapmaktadırlar. Parasını ödeyip iş teslim alamayanlar, telefonları açılmayanlar, kendilerine kopya çalışma (intihal) teslim edilenler vs. vs. Kısacası o kadar kötü bir alanda rekabete

uğraş gösteriyoruz ki dürüst kişilere – kuruluşlara ulaşmak hiç de kolay olmuyor. Sonuçta takdiri sizin değerlendirmesine bırakıyor olsak da her tez yazılır diyene inanmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Kısaca nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda birkaç noktaya değinecek olursak:

  1. Öncelikle ‘’hayal’’ satın almayınız. Size pembe tablo çizen, sorun çıkmayacağını ve savunmanızı garanti eden, her talebinize ‘’evet’’ diyen kişilerden ve kurumlardan uzak durunuz. Prensipli kurumlarla vetireyi yönlendirmeniz yararınıza olacaktır.
  2. Asla yalnızca maddi kaygı gözeterek tercihinizi sonuçlandırmayın.
  • Araştırma yaparken internet sayfalarını sadece iletişim bilgilerine ulaşmak için kullanmayın. Detaylı inceleme yapınız. Sayfa size güven veriyor mu? dikkatlice irdeleyiniz.
  1. İletişim bilgilerinin ulaşılabilirliğini denetleyiniz.
  2. Yalnızca elektronik posta gönderilmesi veya form doldurulması suretiyle irtibat halinde olabileceğiniz kurumları seçenekler arasından direkt eleyiniz.
  3. Yalnızca telefon numarası olan kişileri ve kurumları da aynı şekilde direkt olarak eleyiniz.
  • Telefonda konuşurken insanları analiz etmeniz önemlidir. Normal hayatınızda alışveriş yaparken nasıl değerlendirme yapıyorsanız bu süreçte de yapmalısınız.
Yazar |2016-01-29T10:42:23+02:00Nisan 28th, 2015|Kategori: Tez Hazırlama|Etiket: |Yorum yok

Yazar Hakkında: